Něco málo z historie klubu až po současnost.


             Tento střelecký oddíl v Sokolově zahájil svou činnost již v roce 1971, jako nástupce Rudé hvězdy Sokolov se z něj postupem doby vytvořil Sportovně střelecký klub policie UNITOP Sokolov.

             Z historie klubu: z řad dřívějších členů klubů byli úspěšní střelci - Josef Harcuba, dlouholetý držitel československého rekordu, František Puškel - držitel československého rekordu v LM60 a několikanásobný mistr republiky, Vladislav Nováček, který vyhrál Policejní mistrovství a je několikanásobným mistrem republiky, Vojta Kořán - držitel českého rekordu LM60 v kategorii juniorů, dále členové družstva Milan Šebesta, Vladislav Nováček a Zdena Vítovcová, čs. reprezentant a Mistr sportu František Tarant mladší a také František Tarant starší, který měl největší zásluhu na rozvoji střeleckého sportu v Sokolově a celý svůj volný čas věnoval výchově a přípravě střelecké mládeže. V Sokolově bývalo tréninkové středisko mládeže, pořádaly se tu republikové závody, i republikové Mistrovství ve vzduchových zbraních.

             K dlouholetým úspěšným střelcům, kteří reprezentovali klub výbornými výsledky patřili Vladislav Nováček, Petr Tarant, Zdena Bejvlová - Vítovcová (standardní a libovolná malorážka), Mg. Josef Klepáček (sportovní pistole, vzduchová pistole), Eva Polívková (vzduchová pistole a ostatní zbraně), mezi mladé talenty patřili junior Josef Klepáček ml. (sportovní, libovolná a vzduchová pistole) a také Michaela Vondrášková (libovolná malorážka a vzduchová puška) a Jana Lorencová (vzduchová pistole). Někteří z nich se závodů zúčastňují ještě dodnes.

             V současné době má klub přes 80 členů - příležitostných střelců a aktivních sportovních střelců ve většině střeleckých disciplín, jak to umožňuje povaha střelnice - střílí se zde velkorážné zbraně na 25m a 100m, libovolná pistole, sportovní, standardní a libovolná malorážka, perkusní zbraně a od roku 2022 je v provozu nová broková střelnice se dvěma elektrickými vrhačkami.

             Na provozu střeleckého klubu mají zásluhu členové :
hlavní dirigent a předseda klubu - Petr Tarant
místopředseda a PC expert - Josef Bekr
rozhodčí - Jiří Bodlák, Petr Tarant, Jiří Burian, David Horváth, Fr. Marek
trenéři - Petr Tarant, Václav Vašata, Jiří Burian
jednatel a strážce pokladny - Honza Šetka
a pak ti, bez kterých by to mimo výše jmenovaných při závodech, brigádách a dalších akcích nešlo:
Pavel Neuwirth, Martin Klier, Karel Schlee, Rosťa Veseleňák, Vladislav Nováček, manželé Bejvlovi, pánové Jarda Klíma, Pavel Žiaček, Václav Zima, Filip Nejedlý, Štefan Čibik a další.
A samozřejmě jak to již bývá, je v klubu i několik remcalů a notorických stěžovatelů. A kde nejsou co ?

             Při běžném provozu se pořádá každý měsíc jeden až dva závody, buď velkorážní pistolové soutěže nebo ve sportovních disciplínách - standardní a libovolná malorážka 60 a 3x20, sportovní pistole 30+30, libovolná pistole 60, perkusní zbraně a vzduchové zbraně.

             Sportovní střelnici také využívá k výcviku Policie České republiky, Vězeňská služba ČR a Celní správa ČR, brokovou střelnici využívají ke svým přeborům myslivecká sdružení, několikrát ročně střelnici využívají také společnosti pro pořádání zážitků.

             Zvláštní poděkování patří sponzorům a dárcům, kteří nám pomáhají zajistit provoz:
Krajský úřad Karlovarského kraje
Městský úřad Sokolov
Česká zbrojovka Uherský Brod
JSB Match Diabolo Bohumín
Liapor Vintířov
Gril Luno Sokolov
ČK Vodoplastik
Sokolovská uhelná
Dachdecker
Vodohospodářská společnost Sokolov, s.r.o.


NAVRCHOLU.cz