Něco málo z historie klubu až po současnost.


             Tento střelecký oddíl v Sokolově zahájil svou činnost již v roce 1971, jako nástupce Rudé hvězdy se z něj postupem doby vytvořil Sportovně střelecký klub policie UNITOP Sokolov.

             Z historie klubu: z řad dřívějších členů klubů byli úspěšní střelci - Josef Haranta, dlouholetý držitel československého rekordu, Vladislav Nováček, který vyhrál Policejní mistrovství a je několikanásobným mistrem republiky, střelci Šebesta, Nováček, Vítovcová, čs. reprezentant František Tarant - Mistr sportu a František Tarant starší, který měl největší zásluhu na rozvoji střeleckého sportu v Sokolově a celý svůj volný čas věnoval výchově a přípravě střelecké mládeže.
V Sokolově bývalo tréninkové středisko mládeže, pořádaly se tu republikové závody, i republikové Mistrovství ve vzduchových zbraních.

             K dlouholetým úspěšným střelcům, kteří reprezentují klub výbornými výsledky patří Vladislav Nováček, Petr Tarant, Zdena Bejvlová - Vítovcová (standardní a libovolná malorážka), k novějším úspěšným střelcům patří Mg. Josef Klepáček (sportovní pistole, vzduchová pistole), Eva Polívková (vzduchová pistole a ostatní zbraně), k mladým talentům patří junior Josef Klepáček ml. (sportovní, libovolná a vzduchová pistole), dorostenka Michaela Vondrášková (libovolná malorážka a vzduchová puška) , z mládeže do 14 let jsou to Jan Klepáček (vzduchová pistole, sportovní a libovolná pistole) a Jana Lorencová (vzduchová puška).

             V současné době má klub přes 100 členů - příležitostných střelců a aktivních sportovních střelců ve většině střeleckých disciplín, jak to umožňuje povaha střelnice - střílí se zde velkorážné zbraně, libovolná pistole, sportovní malorážka, standardní a libovolná malorážka a perkusní zbraně.

             V červenci byla zprovozněna nová střelnice s rozšířeným počtem stavů, kterých je 28 pro pistolové a puškové disciplíny na 25 a 50 metrů a 4 stavy na 100 metrů pro pušku a výcvik policejního parkuru včetně brokové střelnice.

             Na provozu střeleckého klubu mají zásluhu členové :
z řad rozhodčích - Jiří Bodlák, Josef Sýs, Petr Tarant, Zdeněk Burda
z řad trenérů - Eva Polívková
šedá eminence - Honza Šetka
a pak ti, kteří pomáhají při závodech a brigádách a bez kterých by to nešlo - Petr Tarant, Jirka Bodlák, Karel Schlee, Eva Polívková, Miroslav Tarant, Zdeněk Burda, Vladislav Nováček, Zdena Bejvlová, Miroslav Tarant, František Skalík, Petr Kolář, pánové Klíma, Zima, Neuwirth, Kalenda, Černý, Veselý, Bekr, Peter, Čibik, Duda a další.

A samozřejmě jak to již bývá, je v klubu i několik remcalů a notorických stěžovatelů. A kde nejsou co ?

             Při běžném provozu se pořádá každý měsíc jeden až dva závody, buď velkorážné pistolové soutěže nebo ve sportovních disciplínách - standardní a libovolná malorážka 60 a 3x20, sportovní pistole 30+30, libovolná pistole 60, perkusní zbraně a vzduchové zbraně.

             Zvláštní poděkování patří sponzorům a dárcům, kteří nám pomáhají zajistit provoz:
Městský úřad Sokolov
Porcelánka Leander Loučky
Liapor Lomnice
Karlovarský porcelán
Moser Karlovy Vary
Gril Luno Sokolov
ČK Vodoplastik
Sokolovská uhelná
Dachdecker
Vodohospodářská společnost Sokolov, s.r.o.
Toyota Brožovský a další.


NAVRCHOLU.cz